Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Şırnak Hakkında Kısaca
16.05.2014  
ŞIRNAK İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE HOŞGELDİNİZ
       Şırnak (Şehri-Nuh) tarih boyunca onlarca devletin ve uygarlığın yaşadığı köklü bir coğrafyadadır. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer almakta ve bölgenin iklim özelliklerini taşımaktadır. Şırnak; Cizre, Silopi, İdil, Uludere, Beytüşşebap ve Güçlükonak İlçelerinden oluşmaktadır.
Şırnak Üniversitesi Dört Fakülte ve Dört Yüksekokulu (Merkez, Cizre, İdil, Silopi) ile her geçen gün gelişmekte, kültürel ve sosyal hayata olumlu katkılar sağlamaktadır. İlimiz merkezinde ve ilçelerinde Devlet Hastanesi bulunmaktadır. Şırnak (Şehri-Nuh) tarihi, doğası ve büyüyen ticaret hacmi ile bölgenin gelişen şehridir.
 
SOSYAL İMKANLAR
 


İlimiz merkezinde 531 adet lojman bulunmakta olup, bunun dışındaki konaklama ihtiyacı için Polisevi, Öğretmenevi, Şırnak Üniversitesi Sosyal Tesisleri ve 5 yıldızlı Otel bulunmaktadır. Otelde apart odalar bulunmakta olup, kamu personellerince tercih edilmektedir. Otelde ayrıca spor kompleksi vardır. İlimize gelecek olan personelin erken başlama yapması durumunda eşyalı ev kiralama imkanı yüksektir. Müdürlüğümüze ait spor salonu, halı saha ve Polis Kantini mevcuttur. Özel olarak faaliyet gösteren 4 tane halı saha ve yüzme havuzları mevcuttur. İlimizde ayrıca bir özel kolej, özel kreş ve çok sayıda dershane mevcuttur.
 
 
 
İLİMİZE ULAŞIM
İlimize hava ve karayolu olmak üzere iki şekilde ulaşım sağlanmaktadır. En yakın Havaalanı merkeze 54 km uzaklığında bulunan İdil ilçesindeki Şerafettin ELÇİ Havaalanıdır. Ayrıca, ilimize 202 km uzaklığındaki Mardin ve 288 km uzaklığındaki Diyarbakır illerindeki havaalanları da personel tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Şırnak Şerafettin ELÇİ Havaalanından merkeze servis, Diyarbakır ve Mardin ilinden ise sabah ve akşam saatlerinde değişik şehirlerden çıkış yapan, şehirler arası faaliyet gösteren otobüs firmaları ile ulaşım imkanı vardır. İlimize batı illerinden karayolu ile gelecekler için Adana-Gaziantep-Şanlıurfa otobanından sonra Viranşehir-Kızıltepe-Nusaybin-Cizre üzerinden ilimize ulaşım sağlanmaktadır. İlimize kuzey illerinden karayolu ile gelecekler için Malatya-Elazığ-Maden-Ergani-Diyarbakır-Çınar-Mardin-Midyat (veya İpek Yolu ile Nusaybin üzerinden direkt Cizre)-İdil-Cizre üzerinden ilimize ulaşım sağlanmaktadır. Van, Batman, Siirt ve Hakkari illerinden karayolu ile ulaşım imkanları sınırlıdır. Ulaşımda güçlük yaşanmaması için gündüz saatlerinde yolculuk yapılması tavsiye edilir.
Not: İlçelerde istihdam edilen personel (Beytüşşebap personeli hariç. Şırnak Havaalanı Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Habur Hudut Kapısı Emniyet Amirliği dahil) merkeze gelmeyip, direkt görev yerlerine gideceklerdir.
 
İrtibat Görevlisi ve Telefon Numarası :
Tel : 0 486 216 40 01 / Dahili:6220
Biriminizdeki Dahili Hattan Aramak İçin : 9736220
CİZRE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ


 
İlçemiz Dicle nehri çevresinde kuruludur. 192 adet lojman, öğretmenevi, 4 yıldızlı otel, Bölge Devlet Hastanesi, Özel Hastane, dershaneler, halı sahalar ve Müdürlüğümüze ait yüzme havuzu bulunmaktadır. İpekyolu üzerinden ilçeye ulaşım sağlanmaktadır.

 
SİLOPİ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
    

 
İlçemiz Silopi ovası üzerinde kuruludur. 170 Adet lojman, Polisevi Öğretmenevi, 4 yıldızlı otel, Devlet Hastanesi, Dershaneler, Halı sahalar bulunmaktadır. İlçemize ulaşım İpekyolu üzerinden yapılarak Cizre’den sonra 45 km’dir. Habur Hudut Kapısına ulaşım ise Silopi’den 20 km uzaktadır.

 
 
 
 
İDİL İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ


 
İlçemiz doğusunda Cizre, batısında Nusaybin ve Midyat ilçeleri arasında bulunmaktadır. 19 Adet lojman, öğretmenevi, Devlet Hastanesi, dershane ve halı saha bulunmaktadır. İpekyolu üzerinden otobüs ile gelecekler Cizre’den minibüslerle 30 km yolculukla ilçeye ulaşmaktadır. Özel araçla ise İpekyolu üzerinden Kızıltepe’ye sonra Mardin-Midyat üzerinden İlçeye ulaşılmaktadır.


ULUDERE İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ


 
İlçemiz doğuda Hakkari-Çukurca, batıda il merkezi ve Silopi ile güneyinde ise Irak toprakları bulunmaktadır. 26 adet lojman, öğretmenevi, Müdürlüğümüze ait spor salonu, Devlet Hastanesi ve halı saha bulunmaktadır. İlçemize ulaşım 50 km uzaklıktaki Şırnak şehir merkezinden sağlanmaktadır.

GÜÇLÜKONAK İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ


 
İlçemizin doğusunda Şırnak, batısında Dicle Nehri, güneyinde İdil ve kuzeyinde Siirt-Eruh İlçesi bulunmaktadır. 32 adet lojman, Öğretmenevi, Entegre Hastane ve kaplıca bulunmaktadır. İlçemize, İpekyolu aracılığıyla Cizre’ye, Cizre’den minibüslerle 40 km yolculukla ulaşılmaktadır. Özel araç ile gelecekler ise İpekyolu aracılığıyla Cizre-Şırnak yolu üzerinden Kasrik mevkiindeki yol ayrımından ulaşılmaktadır.


BEYTÜŞŞEBAP İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ
 
 

İlçemizin doğusunda Hakkari, batısında Siirt-Pervari, güneyinde Hakkari-Çukurca ve kuzeyinde Van-Çatak ve Uludere bulunmaktadır. Merkeze 120 km uzaklıktadır. 39 adet lojman, Öğretmenevi, Hastane bulunmaktadır. İlçemize ulaşım için irtibat görevlisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

 
 
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • KGYS